Ubezpieczenia komunikacyjne Nowy Sącz
Ze względu na specyfikę działalności mamy bogate doświadczenie w dziedzinie ubezpieczeń komunikacyjnych. W Nowym Sączu świadczymy usługi klientom indywidualnym i firmom. Zajmujemy się też m.in. pomocą w rejestracji pojazdów, w tym samochodów sprowadzanych zza granicy. Zajmujemy się doborem najkorzystniejszej oferty obowiązkowego ubezpieczenia OC, a także pakietów rozszerzonych: Autocasco, Assistance czy nawet NNW dla kierowcy i/lub pasażerów.
Rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych
Wybierając ubezpieczenia komunikacyjne, warto znać kilka ważnych dotyczących ich szczegółów. Tego rodzaju polisy dzieli się na obowiązkowe i dobrowolne. Zawsze warto zapoznać się z ofertą i rozważyć wykupienie nieobowiązkowych ubezpieczeń, które zabezpieczają osoby i majątek od zdarzeń nieprzewidzianych w OC.
Ochrona odpowiedzialności cywilnej, znane jako polisa OC, to ubezpieczenie komunikacyjne, które musi wykupić każdy właściciel pojazdu silnikowego. Jest to jedyna obowiązkowa polisa, która musi być wykupiona najpóźniej w dniu rejestracji. Umowa dotycząca obligatoryjnej polisy podpisywana jest na rok, podczas którego właściciel pojazdu objęty jest ochroną od odpowiedzialności finansowej za szkody, które użytkownicy pojazdu mogą wyrządzić innym uczestnikom ruchu drogowego oraz za uszczerbek na zdrowiu i życiu poszkodowanych. Sumy gwarancyjne są stałe i wynoszą: 1 050 000 euro za szkody w mieniu i 5 210 000 euro za szkody osobowe.
Dobrowolne ubezpieczenia komunikacyjne
Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką ofertę dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych, które zapewniają szerszy zakres ochrony lub ich ochrona obejmuje inne płaszczyzny niż wymagane przepisami prawa ubezpieczenie OC.
Do dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych należą:
- autocasco – polisa zapewniająca kierowcom dodatkową ochronę. Ochrona obejmuje mienie i dotyczy nieprzewidzianych zdarzeń, takich jak kradzież, kolizja z winy posiadacza autocasco, naprawa auta (wynikająca z wypadków ubezpieczeniowych). Coraz częściej ubezpieczenie autocasco wymagane jest w przypadku zakupu samochodu w ramach kredytu lub leasingu.
- ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) dotyczy życia i zdrowia kierującego pojazdem. Polisa zapewnia wypłatę pieniędzy w przypadku uszczerbku na zdrowiu lub śmierci spowodowanych w wypadku komunikacyjnym. Wysokość składki zależy od wybranego pakietu i towarzystwa ubezpieczeniowego.
- assistance – w ramach tej polisy kierowca ma dostęp do pomocy medycznej, serwisowej i informacyjnej. Oznacza to, że w przypadku zdarzenia drogowego, w którym kierowca uległ wypadkowi, może on wymagać zapewnienia opieki medycznej. Obszar serwisowy to np. znalezienie przez ubezpieczyciela najbliższego czynnego serwisu samochodowego w przypadku awarii w trasie lub dni wolne od pracy, kiedy większość warsztatów jest nieczynna.
Ubezpieczenia samochodowe – na co zwrócić uwagę?
Decydując się na ubezpieczenie samochodowe zazwyczaj kierujemy się ceną. Zazwyczaj jednak wyższa składka wiąże się z poszerzonym zakresem ochrony, dlatego warto zapoznać się z kilkoma ofertami od różnych towarzystw. Nasi pracownicy od wielu lat doradzają w wyborze polis. Dzięki bogatemu doświadczeniu wiedzą, jak dopasować ofertę oczekiwań klienta.
Wykupując ubezpieczenie samochodowe należy zapoznać się z zakresem ochrony i ograniczeniami. Podpisując umowę z danym ubezpieczycielem możemy na przykład liczyć na zapewnienie holowania, jeśli zajdzie taka potrzeba. Może jednak okazać się, że umowa zawiera zapis, że pojazd nie będzie prowadzony przez osoby poniżej 26 roku życia. Jeśli więc w gospodarstwie domowym są młodzi kierowcy, to warto zadbać, by nie było tego rodzaju ograniczenia wiekowego, by nie mieć problemów z wypłatą pieniędzy z polisy w przypadku zdarzenia drogowego.